Την Κυριακή 28 Νοεμβρίου, στο νέο κτίριο του ATHENAEUM Ωδείου, Κορινθίας 6, Αμπελόκηποι, πραγματοποιήθηκε η συναυλία – αφιέρωμα στην πρώτη Ελληνίδα τσεμπαλίστα και καθηγήτρια του Athenaeum, την αείμνηστη Μαργαρίτα Δαλμάτη, που οργανώθηκε σε συνεργασία με το Nikolaos Mantzaros Conservatory.
Συμμετείχαν η Julie Ventoura, & ο Markellos Chryssicos, τσέμπαλο, ο Thodoros Kotepanos, πιάνο, ο Nikos Xanthoulis, αρχαία λύρα, η υψίφωνος Maria Georgakarakou, και η Theodora Baka. Μίλησαν ο Γιάννης Καρύδας και ο Μιχάλης Πατσέας. Η πρώτη συναυλία στο νέο κτίριο του ATHENAEUM μας γέμισε συγκίνηση κι ελπίδα.
![athenaeum markelos chrisikopoulos](https://athenaeum.edu.gr/wp-content/uploads/2021/11/1.png)
–
![athenaeum julie ventura xanthakos](https://athenaeum.edu.gr/wp-content/uploads/2021/11/sinavlia-margarita-dalmati.png)