Η Μαρία Σκλήρη παίρνει δίπλωμα Φλάουτου με Ράμφος στο Athenaeum Ωδείο

odeio athenaeum flaouto me ramfos
Μαρία Σκλήρη, τάξη Maria Koletou στο Athenaeum Conservatoire: Δίπλωμα Φλάουτου με Ράμφος με Άριστα.
Οι πρώτες Διπλωματικές εξετάσεις της Σχολής Παλαιάς Μουσικής / Τμήματος Φλάουτου με Ράμφος του Athenaeum, πραγματοποιήθηκαν σήμερα Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024 στην Αίθουσα “Λούλη Ψυχούλη” του ωδείου, συμβάλλοντας στον εορτασμό των 50 ετών του Athenaeum.
Στην εξεταστική επιτροπή συμμετείχαν ο Νίκος Κατριτζιδάκης, Φλαουτίστας*, μέλος της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Αθηναίων, και καθηγητής του Αττικού Ωδείου, ο Menelaos-Dimitris Kountouras, ερμηνευτής Φλάουτου Μπαρόκ και Φλάουτου με Ράμφος, Ειδικός Επιστημονικός Συνεργάτης του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστημίου, και καθηγητής του Ωδείου Αθηνών, η Katerina Michopoulou, Τσεμπαλίστα*, Επίκουρη Καθηγήτρια Εκτέλεσης Παλαιάς Μουσικής με έμφαση στο Τσέμπαλο, του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστημίου, η διδάσκουσα Μαρία Κολέτου, ερμηνεύτρια Φαγκότου και Φλάουτου με Ράμφος, Υποψήφια Διδάκτωρ του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστημίου, και καθηγήτρια του Ωδείου, και ο Μιχάλης Πατσέας, μαέστρος, Διευθυντής του Ωδείου. Την εξεταζόμενη συνόδεψε στο τσέμπαλο ο Jerassimos Coidan, καθηγητής του Ωδείου. Συμμετείχε επίσης και η σοπράνο Anita Soussi, της τάξης Christina Giannakopoulou. (* Διπλωματούχοι του Athenaeum από τις τάξεις της Στέλλας Γαδέδη και της Μαργαρίτας Δαλμάτη).
Συγχαρητήρια στην Μαρία Σκλήρη και την καθηγήτρια της.
odeio athenaeum
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial